Как направим градинска беседка
Как да си отгледаме Влакнест страшник - Акантус (Acanthus spinosus)
Какъв е произхода на това растение?
Това растение е едно доста интересно градинско цвете, което може да се отглежда във всеки двор на територията на България. Неговия произход е от
Югоизточна Европа. За това то е от растителните видове, които се развиват доста добре при нашите условия. В нашите условия Акантуса се използва като многогодишно растение. Той успешно презимува зимата и се развива отлично през пролетта.
Какви размери може да достигне този вид?
При използването му като акцент за озеленяване на дворни пространства, домашната градина на вилата, направата на алпинеум и различни видове аранжировки в зелени площи, размера няма никакво значение. В градината каквито и размери да достига винаги ще му се намери място. Често се използва за аранжировки в офиси и бизнес сгради в сух вид.
Как да аранжираме нашето домашно озеленяване с Ешинантус (Aeschynanthus lobbianus)
Какъв е произхода на това растение?
Този вид екзотични цветя имат доста интересен произход. То води своето начало от остров Ява.
Въпреки, че там условията са доста различни от нашите този вид се среща и у нас, но не навън в градината, а в саксия и вкъщи. Ешиантуса е сравнително не взискателен вид растение, но това не означава, че не трябва да се грижим за него.
Колко голямо може да стане това растение?
В условията, които му предлагаме ние не достига големи размери и за това е подходящо за озеленяване на зимна градина и за интериорно озеленяване на офиси и домове, зимна градина, озеленяване на вътрешен двор и градина на тераси и балкони. На височина растението достига около 60см на ширина достига същите размери.
Как правилно да съхраняваме подправките у дома
Освен важните дейности, които се изпълняват при озеленяване и поддържане на градини и дворове с подправки като торене, поливане, прекопаване се предвиждат и много други дейности за съхраняването на готовата продукция.
Съхранението и правилната поддръжка на подправките е една много важна част от цялостното отглеждане на растенията. Понякога от незнание готовите подправки не се съхраняват правилно и много бързо губят своите качества.
Съхранението може да става по няколко начина.
Един от тези начини е сушенето. Той се счита за най-древния метод. Той представлява измиване и почистване на растения подправки от други примеси. След което се навързват в сноп и се закачат на проветриво място, за да могат да изсъхнат.
Какви пъпки се различават при лозата и кои от тях се използват при резитба? Какви типове цветове се срещат при лозата?
Когато отглеждаме лози в нашето лозе или дори ако ги използваме при озеленяване на двора и градини е необходимо да познаваме техните особености и методи за правилна поддръжка. При лозата се срещат много и различни пъпки и те са летни пъпки, зимни очи, ъглови пъпки, черно око и спящи пъпки. Летните пъпки се образуват през пролетта или лятото, като се образуват на леторастите в пазвите на листата.
От тях се дава началото на колтуците и на страничните леторасти на лозата. Те прорастват през следващия вегетационен период. Зимните очи се образуват също през вегетационния период на растението.
Те се срещат в основата на колтука, но за разлика летните пъпки не прорастват същата година, а на следващата пролет след като са презимували студените зимни месеци. Те се състоят от една главна и няколко резервни пъпки и за това се наричат очи.
Какво растение е лозата и как е устроена кореновата й система
Лозата е едно много красиво и интересно растение, което намира все по-широко приложение при озеленяване на вила и градина. Тя е многогодишно растение, но в зависимост от грижите и правилната поддръжка, които се полагат за нея може да има продължителност на живота от 40 до 60 години.
В историята има се разказва за лози достигнали възраст от 100 и повече години. Има различни сортове лози. Тези, които се отглеждат за грозде носят наименованието културни лози или европейски лози.
В диво състояние сред природата лозата е лиана (увивно стелещо се растение). Чрез нейните приспособления наречени мустачета тя се захваща и овива за околната растителност и се изкачва към места където ще бъде огряна от светлината. Лозата няма строго определена форма.
Warning: Parameter 1 to plgContentSearchSeoLinks() expected to be a reference, value given in /home/sofiagar/public_html/gradina.net/libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136 как направим градинска беседка